Neděle: Jsem v důchodu, ale práce mám víc než dost

Co vás v penzi nejvíc zaměstnává? Staráte se o rodinu nebo někde ještě vypomáháte? Organizujete nějaké aktivity ve vaší obci, městě? Jste aktivními členy nějakého spolku? Co se dá i v seniorském věku zvládnout a dokázat?

Je jim celkem 423 let a říkají si Dědkostav. Jde o partu šesti důchodců, kteří už 12 let pracují na zvelebování zříceniny hradu Potštejn na Rychnovsku. Zaměstnává je obec, které památka patří a všichni jsou spokojeni. Dědci, jak si sami říkají, nesedí doma u televize a obec ušetří peníze za drahé stavební firmy. Aktivita je důležitá v každém věku - je to prostě to, co prodlužuje život!


autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...