Na semilském Ostrově si děti můžou ověřit znalosti pohádek, Seddma tam připravila rébusovou stezku

I když jsou střediska volného času zavřená, jsou možnosti, jak děti zabavit. Například díky semilské Seddmě se pěší cesta podél řeky Jizery v parku Ostrov od úterý 2. do pátku 5. února dočasně proměnila ve stezku plnou hádanek a rébusů pro děti. Na obhlídce tam byl i náš redaktor Jaroslav Hoření.

Mezi okresy, kde mají první únorový týden jarní prázdniny, patří i Semily. Za normální situace by byl pro děti připraven program v semilském středisku volného času dětí a mládeže Seddma. Ale protože to nejde, pořádá Seddma akci, která se koná venku a pomůže rodičům či prarodičům děti zabavit.

Náš kolega zastihl ředitelku střediska Janu Pavlatovou s jejími pomocnicemi při dokončování instalace kvízů, rébusů hádanek a dalších úkolů na stromech podél pěší cesty na břehu řeky Jizery. V tomto školním roce je to už druhá podobná akce. V Seddmě se už těšili, že budou moct 1. února otevřít, a když to nevyšlo, tak vymysleli akci Prázdninové pohádkové rébusy. Podle Jany Pavlatové je cílem, aby děti měly na procházce nějakou akci a nějaké zážitky. A mohou i něco vyhrát, na konci stezky je čeká pohádkový kvíz, a pokud ho vyluští, mohou ho mailem, či prostřednictvím sociálních sítí a podobně doručit do Střediska volného času Seddma, kde 7. února vylosují 3 výherce.

Stezka má 16 zastavení, převážně věnovaných českým pohádkám a večerníčkům. Náš kolega si pár úkolů prošel, poslechněte si, jak mu to šlo.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.