To místo tady je úplně ideální, ta píseň je o rozkladu, říká Lenka Morávková o novém klipu. Natáčeli ho v Českém ráji

2. říjen 2020

Procestovala Evropu i USA, ale pro svůj nový videoklip si vybrala Český ráj. Skladatelka a hudebnice Lenka Morávková natáčela v uplynulých dnech na zřícenině hradu Zbirohy a na Kalichu na Maloskalsku.

Hudebnici Lenku Morávkovou proslavil především unikátní skleněný nástroj Bohemian Cristal Instrument. Už před jeho vznikem působila ve skupině My Name Is Ann! a tu 6. listopadu čeká premiéra nového singlu a také klipu, který se natáčel v Českém ráji. Proč zrovna tam se vydal zjistit redaktor Jaroslav Hoření.

 „Já jsem vlastně odsud, za svoje dvě rodiště považuji Malou Skálu a Železný Brod, a teď jsem tu vlastně od ledna nečekaně zavřená, mám zrušená všechny turné, takže tady teď točím všechny ty videoklipy, který jsem měla stejně v plánu,“ vysvětluje Lenka Morávková. „Ten singl je vlastně o takovým rozkladu, o rozkladu osobnosti. Jako když někoho potkáte a máte o něm nějaký dojem, a ten dojem se pak postupně rozpadá. No a k tomu mi ten Zbiroh přišel úplně ideální,“ směje se a dodává, že závěrečnou sekvenci ještě točili na Kalichu a že jedním z hlavních hrdinů klipu je chameleonka, která se jmenuje Malkovich. A veselé historky z natáčení? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Související