Mateřinky v Liberci dnes zapisují nové děti. Přihlášky musí rodiče doručit osobně

Mateřská škola, školka, děti, předškoláci, malování. Ilustrační foto

Mateřské školy v Liberci dnes 14. května pořádají zápisy. Rodiče, kteří chtějí svoje dítě zapsat, musejí dnes přihlášky do školky osobně donést.

Přijít na zápis mohou rodiče dětí do libovolného počtu školek, spádový obvod je v celém městě jeden.

Podle primátorova náměstka pro školství Ivana Langra za Starosty pro Liberecký kraj město čeká víc přihlášek, než kolik může nabídnout míst, a to především kvůli velkému zájmu umístit děti dvouleté.

ZUŠ v Liberci nevychovává jen děti, ale i rodiče. „Snažíme se je zapojit do života školy,“ říká ředitel

Žákyně hudebního oboru ZUŠ Liberec. Zobáček ve Varšavě 23. 4. 2019

Na přelomu května a června se uskuteční třetí ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru. Jednou ze škol, která se projektu v Libereckém kraji účastní, je Základní umělecká škola v Liberci.

„Už v loňském roce jsme přijímali děti v necelých třech letech jejich věku, a poměrně masivně. Myslím, že letos tomu nebude jinak, ba naopak těch dětí bude ještě více. Mateřské školy budeme účelně naplňovat na sto procent,“ říká Langr. Poptávce všech rodičů dětí mladších tří let ale město z kapacitních důvodů nebude moci vyhovět.

Letos může 31 libereckých školek přijmout 829 dětí, v elektronickém předběžném zápisu už žádost přitom vyplnilo více než 1200 rodičů.

Spustit audio

Související