Lyžuje se na Ještědu, na Nové Skalce. Podmínky jsou ale jako na jaře

Obleva v Libereckém kraji dál komplikuje lyžování. V Jizerských horách ani v západních Krkonoších se téměř nedá běžkovat. Větší skiareály udržují provoz díky technickému sněhu. Na sjezdovkách se tak lyžuje třeba Ještědu.

Na Ještědu je k dispozici páteřní, zhruba 1,6 kilometru dlouhá sjezdovka Nová Skalka. “Přestože nám počasí v posledních dnech nepřeje, lyžařské podmínky nejsou zdaleka tak zlé, jak se může zdát. Alespoň v našem středisku si stále návštěvníci kvalitně zalyžují,” řekl ředitel střediska Jakub Hanuš. Kvůli teplému počasí ale není možné rolbou upravovat sjezdovku tak, jak je obvyklé. “Jsou místa v horní části, kde je profil sjezdovky zúžený,” řekl Hanuš. Podle něj podmínky spíše odpovídají lyžování na jaře.

V Jizerských horách jsou nejlepší podmínky aktuálně nejspíš na Tanvaldském Špičáku, kde mají lyžaři k dispozici přes dva kilometry tratí v části zvané Špičák II. “Je to mokré, ale sněhu zatím stále relativně hodně. Nejsou žádné fleky,” řekl za středisko Pavel Bažant.

Svahy v Krkonoších jsou spíš zelené než bílé. Skiareály omezují provozy nebo se zavírají. Ještě horší situace je s běžeckými tratěmi. Například na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou nebo na Horních Mísečkách se nedají upravovat. Místy chybí sníh úplně. Běžkaři proto nejčastěji míří do vrchlabského areálu ve Vejsplaších.

autor: reČRoL | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související