Lyže, nebo motoristický sport? V harrachovské rodině u Prouzů mají jasno

22. červenec 2022

Harrachov je nejen střediskem zimních sportů, ale také místem pro mladé autokrosaře. Osmiletého Štěpána Prouzu a jeho tatínka Radka navštívil redaktor Pavel Petr.

Čtěte také

Přes léto se Štěpán i Radko Prouzovi věnují autokrosu. Oba navazují na tradici. „Můj táta začínal v roce 1975, když autokros vznikal v Čechách, jezdil po boku Jaroslava Hoška. Já jsem se před 5 lety rozhodl tenhle hobby autokros u nás obnovit a věnujeme se tomu během léta. V zimě lyžujeme a skáčeme,“ přibližuje propojení s autokrosem Radko Prouza. Mimochodem, někdejší mistr Evropy Jaroslav Hošek dodnes závodí a to je mu 77 let.

Autokros rozhodně není levnou záležitostí. Proto se Prouzovi nezúčastní úplně všech závodů, přiznal tatínek Radko a představil osmiletého syna, samozřejmě jako autokrosového závodníka. Než se Štěpán dostal ke slovu a prozradil, jaké všechny sporty dělá.

Poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...