Lomnici zajímá, co její obyvatele chtějí. Tentokrát ke kulatému stolu pozvali mládež
Místo, kde by se mohli scházet, nejlépe bez dozoru, nebo kultivace veřejných prostor. U kulatého stolu pro mládež, který uspořádala radnice Lomnice nad Popelkou, zazněla přání.
Po kulatém stolu se seniory uspořádalo město Lomnice nad Popelkou podobné setkání s tamní mládeží. Dorazily na tři desítky teenagerů.
Čtěte také
„Jednou za dva roky pořádáme Fórum Zdravého města, pro všechny občany, pro všechny věkové kategorie. Je tam 100 mladých, kteří píší své problémy, ale tam není prostor, abychom s nimi jejich návrhy probrali. A tak jsme udělali speciálně kulatý stůl jenom s nimi. Druhou motivací bylo, že se tam neustále, napříč různými ročníky, objevuje téma ‚prostor pro mladé‘, tak jsme s nimi potřebovali prodiskutovat, jak si to představují, jak to naplnit tuto vizi, co by to mělo být,“ vysvětlil moderátor kulatého stolu, nezávislý místostarosta města Zdeněk Rajm.
Mládež, ta první skupina už se vyjadřovala k dalším problémům, a to vlastně ve čtyřech oblastech, životní prostředí, volný čas, doprava a škola. Co zaujalo nejvíc?
„Třeba drogová problematika. Nechávali jsme k tomu stanovovat screening, ze kterého vyšlo, že Lomnice na tom je relativně dobře. Ale vlastně nevím, jestli mě překvapuje, že mladí to jako problém vidí. Pak je to otázka služeb, což je na městě naší velikosti problém všude. Jsou to kultivace veřejných prostranství, tam je to otázka vlastnictví a prostředků, ale je skvělé znát názor mladé generace,“ vyjmenoval poznatky Zdeněk Rajm.
Ve Fóru Zdravého města se v Lomnici nad Popelkou vyjadřují všichni. Je něco společné pro všechny skupiny? A jaké jsou nejbližší kroky města, které budou realizované pro zlepšení života v Lomnici? Poslechněte si záznam rozhovoru.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.
