Liberecký kulturní dům patří seniorům, zahraje jim i Václav Neckář

16. říjen 2017
Václav Neckář na knižním veletrhu

Dům kultury v Liberci bude dnes 2. 10. celý den patřit těm dříve narozeným. Všichni senioři totiž v neděli 1. října oslavili Mezinárodní den seniorů, a proto pro ně Liberecký kraj připravil den plný zábavy. Hlavním lákadlem bude odpoledne vystoupení zpěváka Václava Neckáře.

Kulturní dům se otevře už v 9 hodin ráno. Dopolední program bude poučný. Senioři si například potrénují paměť. Budou také cestovat po mapě a mimo jiné je čeká přednáška o patronce Jablonného v Podještědí, o Zdislavě z Lemberka. Lektor naučí seniory pracovat s novou IT technologií a budou si také povídat o tom, jak se co nejdéle udržet v dobré zdravotní kondici. Jedním z témat bude také bezpečnost.

1. října si jako Mezinárodní den seniorů připomínáme už od roku 1998. Právě toho dne byl totiž vyhlášený OSN a jejím tehdejším generálním tajemníkem Kofim Annanem. Den seniorů je oslavou všeho, co společnosti přinášejí staří lidé.

Hlavní zábavný kulturní program odstartuje v 15 hodin odpoledne. Co návštěvníky čeká, říká mluvčí Libereckého kraje Andrea Fulková: „V sedmnáct hodin přijde na podium Václav Neckář a diváci se také mohou těšit na místní seniorské pěvecké soubory Tylda a Matylda z Liberce nebo na Izerínu z Jablonce nad Nisou, program uzavře od 18 hodin taneční zábava.“

Kromě toho chce Liberecký kraj také ocenit ty, kteří o seniory pečují. Titulem Pečovatelka nebo Pečovatel Libereckého kraje chce kraj lidem poděkovat za jejich obětavost a nasazení, se kterým právě pečují o ty, kteří se bez pomoci druhých neobejdou.