Liberecký bazén v létě v omezeném režimu otevře pro veřejnost

18. květen 2024 08:36

Vedení Liberce se rozhodlo veřejnosti v létě částečně otevřít městský plavecký bazén. Fungovat by ale měl pouze v omezeném režimu. Plánovaná rekonstrukce areálu je zatím pozastavená, vedení města ale podnikne další kroky k jejímu zahájení.

Částečně otevřený bazén

Část libereckého bazénu by se lidem měla otevřít na dobu letních prázdnin, tedy v červenci a v srpnu. Polde primátora Jaroslava Zámečníka ze Starostů pro liberecký kraj bude otevřená Sluneční louka a taky menší, pětadvacetimetrový bazén. Do budovy bazénu se bude vstupovat vchodem ze Sluneční louky. K dispozici by měla být taky úschovna věcí. Šatny i vnitřní sprchy ale zůstanou stejně jako zbytek areálu zavřené.

Komplikace plánované rekonstrukce

Rozsáhlou opravu zkomplikovala liberecká korupční kauza, ve které je obviněný i bývalý primátorův náměstek Petr Židek, který měl celou rekonstrukci na starost. Z toho důvodu se primátor rozhodl, že nechá zakázku za tři čtvrtě miliardy korun prověřit. Vedení Liberce se zároveň z opatrnosti rozhodlo vyměnit i administrátora této soutěže. S tím současným se podle Zámečníka magistrát domluvil na předčasném ukončení smlouvy. Primátor taky uvedl, že zatím neví, kdy budou schopni dodavatele stavby vybrat. Rekonstrukce tak nezačne dřív než letos na podzim.

Co bude město v souvislosti s bazénem prověřovat

Kromě samotné zákázky nechá liberecký magistrát prověřit taky projektovou dokumentaci. Zaměřit se chce hlavně na to, zda nejsou některé její části nadhodnocené. Oslovilo už dvě vysoké školy, České vysoké učení technické v Praze a Vysoké učení technické v Brně, které by mohly posudek vypracovat. Magistrát ho chce následně přiložit k žádostem o dotace, které by měly pokrýt část nákladů na opravu sportoviště. Od Národní sportovní agentury žádá město 140 milionů a z operačního fondu životní prostředí 290 milionů. O dotaci se uchází taky u Libereckého kraje.

Spustit audio

Související