Liberecká zoo se chystá na pondělní otevření, botanická zůstane zavřená

11. duben 2021 11:30

Zoologická zahrada v Liberci dokončuje přípravy a v pondělí 12. dubna opět otevře svůj areál pro veřejnost. Uzavřené ale nadále zůstanou vnitřní expozice a v zoo bude moct být najednou maximálně tisíc návštěvníků. Ti musí nosit respirátory a dodržovat bezpečné rozestupy. Zahrada přišla od loňska celkem o víc než 20 milionů korun na tržbách. Pomohl jí nakonec stát i dárci.

„Finanční pomoc, která se nám dostala v posledním měsíci a půl, tak je skutečně veliká. Jsme rádi, že nám pomohla vláda, a co nás moc těší, tak že se zvedla velká podpora občanů a firem. Vybrali jsme přes dva a půl milionu korun. A tím, že budeme moct od pondělka zoologickou zahradu otevřít, tak si myslím, že to zvládneme,“  uvedl ředitel zahrady David Nejedlo. Zoo Liberec otevře v pondělí 12. dubna v 9 hodin ráno. Vstupenky je možné koupit na internetu i u pokladen.

Stále zavřená naopak zůstane Botanická zahrada Liberec, i když by podle nových pravidel otevřít mohla. Velkou část jejího areálu totiž tvoří skleníkový komplex se vzácnými tropickými expozicemi, kam ale návštěvníci podle vládních nařízení zatím nesmějí. A otevírat pro ně venkovní zahradu, kde nejsou tak cenné exponáty, nemá podle ředitele liberecké botanické zahrady Miloslava Studničky smysl.

autoři: Lucie Fürstová , reČRoL
Spustit audio

Související