Liberecká zoo pomáhá Asii. Zachraňovat ohrožené zpěvné ptactvo

16. říjen 2017
David Nejedlo, ředitel liberecké zoo, která se významně zapojila do projektu ochrany zpěvného ptactva v jihovýchodní Asii

Zoologická zahrada v Liberci bude dva roky zachraňovat 19 kriticky ohrožených druhů zpěvných ptáků v jihovýchodní Asii. Kampaň organizuje Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií, jejím předsednictvím byla pověřena Česká republika.

Ptáci ve své domovině často trpí ztrátou přirozeného prostředí, ale také ilegálním lovem. Jsou prodáváni na tržištích do oblíbených ptačích pěveckých soutěží. Liberecká ZOO má společně s dalšími zoo za úkol získat peníze na ochranářské projekty, kterých se účastní.

Do kampaně by se mohlo zapojit až 250 evropských zahrad, říká její předseda z liberecké ZOO Tomáš Ouhel: „Dosah kampaně by měl být tak 150 milionů lidí. Budeme koordinovat veškeré aktivity několika set evropských zoologických zahrad, prodej suvenýrů, které budou generovat peníze do kampaně, a zároveň budeme spravovat projekty na ochranu ptáků.“

Majna Rotschildova

Podrobnosti si můžete poslechnout v přiložené reportáži redaktorky Lucie Fürstové. Jediného z ohrožených druhů ptáků jihovýchodní Asie – Majnu Rotschildovu si můžou prohlédnout i návštěvníci liberecké zoologické zahrady, a to v pavilonu tropů.