Liberec porazil Hradec 3:0, gólmana Willa ocenili i soupeři

16. říjen 2017
Bílí Tygři na úvod extraligy porazili Hradec

Liberečtí hokejisté na úvod nového extraligového ročníku neinkasovali. Na domácím ledě zdolali Hradec Králové 3:0. Mužem zápasu byl gólman Bílých Tygrů Roman Will.

Roman Will se stal po odchodu Jána Lašáka libereckou gólmanskou jedničkou. V souboji s Hradcem Králové potvrdil, že oprávněně. I útočník Východočechů Richard Jarůšek vyzdvihl po utkání jeho výkon.

„Roman zachytal famózně, je to dobrý gólman. Jestli si to udrží, určitě se dostane do repre. Kdybysme se víc tlačili do té brány, určitě by se to vyvíjelo jinak a třeba by Roman ten gól dostal. Musíme tam zlepšit ten tlak do brány a pak by se vidělo, jestli by tam něco spadlo, nebo ne,“ vyhodnotil zápas Jarůšek.

Tentokrát hradeckým hokejistům do liberecké sítě nespadlo nic. Naopak Bílí Tygři hned třikrát udeřili a v souboji druhého se třetím týmem uplynulého ročníku extraligy dominovali.

„Rozhodně to byl velice těžký zápas pro nás, ale já myslím, že jsme do něj vstoupili přesně tak, jak jsme si přáli. Prostě neskutečná bojovnost podpořená kvalitní taktikou, a v celku výborně jsme na ně byli připravení. Náš realizační tým odvedl dobrou práci, prostě to všechno šlapalo, jak mělo,“ říká muž pátečního večera Roman Will. Svůj tým podržel už v šesté minutě. Krátce po vedoucí liberecké trefě si totiž na jeho umění a postřehu vylámal zuby Lukáš Cingel.

„Tak to je vždycky u toho gólmana důležitý, takhle ten tým vytáhnout v ten rozhodující okamžik. A může to být klidně jen jeden zákrok během celého zápasu, ale když je ve správný čas na správném místě, tak ten tým to za prvé zvedne a podpoří to veškerou psychiku celého týmu. A takhle myslím, že by to mělo být,“ ocenil libereckého gólmana hradecký útočník Cingel.

Mužem večera byl liberecký brankář Roman Will

Zápas s čistým kontem, navíc na úvod extraligového ročníku, může gólmanovi zvednout sebevědomí.

„Já jsem potřeboval takovýto zápas a jsem rád, že jsme ho týmově zvládli. Pro mě je to velice důležité a může mi to jedině pomoct v průběhu celé sezóny,“ doplnil Roman Will.

A trenérský pohled na úvodní utkání? Připojil ho kouč Filip Pešán.

„My jsme věděli, že přijede velmi silný soupeř, který prokázal svoji kvalitu. My jsme sehráli výborné přesilové hry. Musím říct, že jsme si zasloužili za obětavost v šancích soupeře podpořit fantastického Romana Willa v bráně a získat v prvním zápase nulu, což jsme proti takto silnému soupeři moc rádi a jsem rád, že jsme doma vykročili správnou nohou,“ zhodnotil první extraligový zápas Filip Pešán.

Po výhře nad Hradcem Králové zamíří Bílí Tygři v neděli na litvínovský led.