Letní hudební novinka Davida Elise. V klipu sněží a skáče se na lyžích

22. červen 2022

Jakub Marvan si do Kultury pod Ještědem pozval turnovského muzikanta Davida Elise, který má za sebou už poměrně rozsáhlou kariéru s kapelou Snap Call, před lety se ale vydal na sólovou dráhu a teď dokonce natočil videoklip, kterým se v letním počasí rozhodně ochladíte.

Krátce po polovině června 2022, kdy bylo venku opravdu teplo, vydal David Elis nový singl a k němu i videoklip, kde sám zpívá v zimním oblečení.

„Ten nápad na písničku a klip vznikl v zimě, kdy měla Natka uprostřed sezóny. Ono víceméně nebylo úplně primární natočit klip, jako spíš nějaký materiál, aby se mohla kariéra Natky posunout. A fakt je ten, že to je načasováno na léto, protože se připravuje další sezóna Natky a potřebuje mít nějaké materiály,“ vysvětlil David, kde se vzala inspirace k nové písničce.

Kdo je Natka? Jaký je rozdíl mezi fungováním v kapele a sólovou dráhou? Nechybí Davidovi reflexe, kterou dříve zajišťovali členové z kapely? Poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová