Lesní koupaliště v Liberci zahajuje letní sezonu, plovárna na dokončení stále čeká

17. květen 2024 14:10

Městský areál, který spravuje spolek architektů, lidé navštěvují celoročně. V zimě ho využívají například otužilci, v létě se lidé můžou těšit na otevřený stánek s občerstvením.

„Máme tradiční skok do vody, který by měl být odpískaný v 16.30, tím začne sezóna, máme připravený hudební program, na hrázi bude tančírna, kdo bude chtít tak si bude moct přijít zatancovat,“ popsal program zahájení sezóny v pátek 17. května 2024 Jan Vondrák, předseda spolku Lesní koupaliště, který městský areál provozuje.

Na koupališti bude letos k dispozici stánek s občerstvením a taky mobilní toalety. Nová plovárna zatím otevřená nebude, stále není dokončená. „Stojí hrubá stavba té dřevostavby. Měla by tu přibýt veřejná sauna, součástí nové stavby bude také bistro a návštěvníci se můžou těšit na nové toalety,“ potvrdil Jan Vondrák.

Finance na stavbu plovárny získal spolek z libereckého participativního rozpočtu, ve kterém projekt třikrát za sebou skončil jako nejúspěšnější. Ani tento příspěvek, ani finanční dary od lidí ale podle spolku nestačí, proto spolek jedná o penězích na dokončení plovárny s městem Liberec.

„Zavázali jsme se, teď v novém koaličním prohlášení, že navážeme na vysoutěžené peníze, což je něco přes dva miliony, že město dokončí celou rekonstrukci a poskytne vlastně finance. Celkem celá plovárna by měla stát lehce přes pět milionů korun,“ řekl Českému rozhlasu náměstek primátora Jan Hruška z Pirátů.

V případě, že se spolek s městem domluví, začne hledat firmu, která stavbu dokončí. Plovárnu by spolek chtěl otevřít ideálně v letní sezoně roku 2025.

Spustit audio

Související