Lednové vystřízlivění: Předvánoční „rychlopůjčky“ je nutné splatit, nebo aspoň začít splácet
Možná jste si půjčili na dárky, nebo jste se zadlužili kvůli pomoci dospělým dětem. Co si teď počít, abyste nespadli do dluhové pasti a následné exekuce? Určitě se nestáhnout, ale komunikovat s věřiteli a nevytloukat klín klínem, říká poradkyně Člověka v tísni.
Čtěte také
Půjčky na dárky, ale třeba i kvůli výpadkům příjmů, nebo příjmů dospělých dětí, vedly před Vánocemi řadu lidí k poskytovatelům takzvaných „rychlopůjček“. A nyní už nastává čas na splácení dluhů. Co se zdálo být loni snadno řešitelné, tedy mít dostatečnou částku k dispozici, je najednou problém. V rozhovoru s redaktorem Jaroslavem Hoření to potvrzuje odborná poradkyně liberecké pobočky obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni Petra Alžběta Baslová.
Upozorňuje ještě i na to, že službou odložení si vlastně jen kupujete čas, ale dluh stále zůstává. Pokud byste potřebovali odborné rady nebo pomoc, podívejte se na web, nebo zavolejte 770 600 800, to je dluhová linka organizace Člověk v tísni.
Související
-
Nikdo vám nepůjčí, aniž by z toho něco měl, říká dluhová poradkyně Člověka v tísni
Půjčky na vánoční dárky můžou být krokem k dlouhodobým finančním problémům a začátkem dluhové spirály.
-
Ne všechny dluhové poradny pomáhají. Podle čeho je vybírat?
Pozor na to, od koho si půjčujete peníze. A také na to, ke komu se jdete poradit, jak se zbavit dluhů. Pokud špatrně zvolíte, můžete ve výsledku přijít ještě o víc.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.
Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor


Tata a jeho syn
Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.