Ladovské kouzlo mají obrázky Jiřího Škopka. K vidění jsou v Semilech

22. prosinec 2016
Koktejl

Mozaika u pramene Labe, tabule na naučné stezce v Babiččině údolí, řada betlémů a nespočet obrázků s ladovským kouzlem – to je dílo třiaosmdesátiletého akademického malíře Jiřího Škopka. Papírové betlémy a obrázky se zimní, převážně vánoční tématikou vytavuje do Tří králů Muzeum a Pojizerská galerie v Semilech.

Jiří Škopek je absolventem železnobrodské sklářské školy, kde studoval u výtvarníka Miroslava Janků, a tak v jeho malbách Železnobrodsko nemůže chybět stejně jako třeba Dolánky, Semily a dalších měst Pojizeří a Podkrkonoší, ale vlastně celé České republiky.

„Je možná škoda, že zatímco Josef Lada je všeobecně známý, uznávaný a sběrateli vyhledávaný, tak Jiří škopek zůstává neprávem v jeho stínu,“ říká ředitel Muzea a Pojizerské galerie Semily Miroslav Šnaiberk.

Výstava je k vidění kromě vánočních svátků, Silvestra Nového roku každý den.

Třiaosmdesátiletý umělec Jiří Škopek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...