Kvalitní regionální potraviny: Výrobek roku Libereckého kraje 2019

Stříbro pro malinovou marmeládu z ráje

13. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Malinová marmeláda z ráje má pomyslné stříbro

Marmelády a džemy ze srdce Českého ráje začal Jan Kakos vařit teprve v roce 2014. Rodinná firmička na svahu Kozákova s výhledem na Trosky získala od té doby řadu domácích ale i zahraničních ocenění. Malinová marmeláda zachutnala i porotě soutěže Výrobek roku Libereckého kraje.

V seriálu Vám představujeme oceněné potravinářské Výrobky Libereckého kraje roku 2019. Vítězstvím v kategorii ovoce a zelenina, a druhým celkovým místem, se může pyšnit malinová marmeláda z Lestkova, z malé rodinné manufaktury Marmelády z Ráje, kam Vás zavede redaktor Jaroslav Hoření.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.