Krkonošské lyžařské školy zahájily nábor pracovníků na zimní sezónu

1. říjen 2023 07:00

Úřady práce, sociální sítě, inzertní portály. Tam všude majitelé a provozovatelé lyžařských škol v Krkonoších hledají instruktory lyžování a další pracovníky na zimní sezónu. Je jich málo a poptávka po výuce ze strany klientů se už rozjíždí.

„Objednávky už se hromadí, už nám chodí e-mailové rezervace jak výuky, tak i na výpůjčky lyžařského materiálu,“ potvrdil jeden z oslovených instruktorů. Podle Jakuba Jandy ze Skiresortu Černá Hora - Pec se instruktoři shání, kde se dá. „Plně nám běží náborová kampaň, jak na těch nejběžnějších pracovních portálech, tak lokálně spolupracujeme s řadou firem v regionu.“

Jak uvedl vedoucí sportovní agentury a půjčovny ve Špindlerově Mlýně Tomáš Pražan, tak jeho podnik shání lidi do provozoven ve Vysokém nad Jizerou, Mariánských Lázních i Špindlerově Mlýně. Potřebují prý nejen lyžařské instruktory, ale i prodejce lyžařské výuky, pracovníky do půjčoven lyžařského vybavení, nebo třeba průvodce na skialpových lyžích.

„Základ je, že instruktor, který chce učit, by měl mít licenci. My si je i doškolujeme,“ doplnil Pražan. Podle něj musí zájemci o tuto práci hlavně umět vycházet s klienty, kterými jsou v případě lyžařských škol často děti. Právě ty musí instruktoři umět zaujmout.

Spustit audio

Související