Krimi příběh: Opilý samouk ukradl v Hrádku nad Nisou autobus a dojel s ním až do Liberce

9. září 2019

Případ ukradeného autobusu z poloviny července má nečekané rozuzlení. Více prozradí Mirek Holubec v dnešním Krimi příběhu.

Někdo sbírá boty nebo kabelky, někdo modely autíček. Osmadvacetiletý muž z Liberce sbírá auta opravdová, i když takříkajíc nepřímo. Dělá si totiž sbírku vozidel, která řídil, respektive těch, která řídil a naboural.

Čtěte také

Přibližně v polovině července vnikl na pozemek jedné firmy v libereckých Vratislavicích, kde zatím zaparkované exempláře pouze obhlížel a do několika z nich se vloupal. Na konci měsíce už šel ale skoro najisto. Tentokrát si vybral jinou společnost, auta na jejím pozemku také nejprve prošacoval a nakonec si vybral jedno, se kterým se rozhodl ujet.

V cestě mu však stála brána, kterou se rozhodl po vzoru filmových hrdinů jednoduše prorazit. Brána ovšem vydržela, a proto projel plotem na sousední pozemek, který už nebyl zabezpečen pevnými vraty.

Muž se dostal na hlavní silnici, po které ujel celých 500 metrů, pak teprve naboural. A to se mu také stalo osudným, protože ho krátce nato zadrželi policisté. A že nevíte, co se od něj dozvěděli?

Byl to právě on, kdo 18. července ukradl v Hrádku nad Nisou autobus a stačil s ním dojet až do Liberce, kde ho odstavil na křižovatce. Havarovat přitom stihl někde cestou.

Na samouka si ale nevedl špatně. Muž totiž nikdy neabsolvoval autoškolu a vždy řídil opilý. 

Spustit audio

Související