Krásu jablonecké bižuterie ukáže další přehlídka Made in Jablonec

Tradičně v lednu se v jabloneckém Eurocentru představují práce výtvarníků a šperkařů. Módní přehlídka bižuterie pod názvem Made in Jablonec se koná právě dnes 10. ledna.

Přehlídka začíná v 17 hodin a ve 20 hodin v Eurocentru. Představí klíčové práce lidí a firem, kteří bižuterii vyrábějí. Každoročně jde o desítky společností. Třeba loni se představilo 54 modelů od 17 týmů. Oděvy na přehlídce doplní vhodné šperky a naopak.

Součástí jsou i práce školáků, studentů uměleckých oborů. Pořádající Svaz výrobců skla a bižuterie nabídne prezentaci mladých lidí a jednotlivých škol. Podle předsedy Pavla Kopáčka jde hned o několik zařízení: „Ve Svazu výrobců skla a bižuterie máme čtyři střední školy – dvě jsou jablonecké, jedna je železnobrodská a další turnovská. Vedle toho spolupracujeme se školami oděvními – jednou libereckou a pražskou.“

Nejnovější trendy v bižuterii představí přehlídka Made in Jablonec

Módní přehlídka Made in Jablonec 2014

V Jablonci nad Nisou se dnes představí výrobci bižuterie na výroční přehlídce. Nejnovější trendy v bižuterii ve spojení s autorskými šaty od jabloneckých návrhářů uvidí zájemci v jabloneckém Eurocentru.

Lednové módní přehlídky bižuterie mají v Jablonci dlouholetou tradici. Ještě před sametovou revolucí je začal pořádat Ústav bytové a oděvní kultury, později organizaci převzala Jablonecká bižuterie. Po rozpadu firmy se přehlídek ujala bižuterní společnost Jablonex. Když skončila, převzal organizaci zmíněný Svaz výrobců skla a bižuterie. Každý ročník má své téma. Loni to bylo sto let republiky, modely se měly inspirovat třeba módou šedesátých nebo třicátých let. Letos jsou tématem špičkové návrhy na míru, známé pod francouzským názvem Haute Culture.

Související