Konečně zima. Nový sníh přilákal do Jizerských hor tisíce lyžařů

29. únor 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nový sníh si pochvalovali také běžkaři na Jizerské magistrále

Tisíce běžkařů a sjezdařů vyrazily poslední únorový den na lyže do Jizerských hor. Provozovatelům ski areálů a správcům stop výrazně pomohlo počasí. Ve vyšších polohách připadlo od poloviny týdne až 25 centimetrů nového sněhu.

Ve vyšších polohách Jizerských hor tak byly v provozu celé sjezdařské areály. Všude se lyžovalo například v Rejdicích, Pasekách nad Jizerou, Rokytnici nad Jizerou, Příchovicích, Tanvaldském Špičáku nebo na Černé Říčce.

Výše položené skiareály byly v provozu celé. Na fotce skiareál Černá Říčka

„Přírodní sníh nám pomohl dost, protože to vypadá víc zimně. Nicméně máme dostatek i technického sněhu, takže do konce prázdnin určitě vydržíme,“ uvedl Martin Lauer, provozovatel skiareálu na Černé Říčce.

V Jizerských horách lyžovaly poslední únorový den tisíce lidí

Lyžařská střediska v nižších polohách hor byla v provozu jen částečně. Na Ještědu třeba jezdila lanovka Skalka, Na Pláních se ale kvůli nedostatku sněhu nelyžovalo. Na Severáku bylo v provozu osm sjezdovek z jedenácti, v Bedřichově se jezdilo jen na dvou sjezdovkách, toho jedna byla dětská. Javorník byl uzavřený úplně.

Nový sníh a upravené stopy si pochvalovali také běžkaři na Jizerské magistrále. Mnozí z nich zhodnotili dnešní lyžování jako nejlepší za letošní zimu. Rolby projely téměř celou Jizerskou magistrálu.

Jizerská magistrála je podle správců stop z osmdesáti procent upravená

„Situace se zlepšila, který nám velmi pomohl. Máme upravených asi osmdesát procent Jizerské magistrály,“ potvrdil rolbař Martin Kunc, který tento víkend běžkařské trasy upravuje. Na celé magistrále zůstávají jen dvě problematická položená místa, která jsou níže položená. A to Oldřichovské sedlo a Nové město pod Smrkem.

autoři: sas , reČRoL
Spustit audio

Související