Kino Varšava pořádá aukci, potřebuje na novou podlahu
Liberecký spolek Zachraňme kino Varšava pořádá dnes 14. listopadu v podvečer v pořadí už třetí benefiční aukci umění spojenou s kulturním programem. Kinosál nutně potřebuje novou podlahu.
Prodej grafik Marie Blabolilové, Jana Měřičky a studentů vysokých škol má přinést peníze na novou dřevěnou podlahu do kinosálu art deco budovy z roku 1922. Po rekonstrukci předsálí je to další krok k tomu navrátit kdysi proslulé Varšavě její původní podobu.
Pryč s nepříjemným prachem!
„Vznáší se tu jemný prach, je všudypřítomný, vlhký a pro někoho dost nepříjemný. I to je důvod, proč chceme novou podlahu, abychom se prachu zbavili,“ vysvětluje Ondřej Pleštil a pokračuje: „Vytvoříme tu sklonitou podlahu, jaká tu byla v roce 1922. Proto se taky večer jmenuje Na šikmé ploše.“ Spolek Zachraňme kino Varšava by na novou podlahu chtěl vybrat zhruba dvě stě tisíc korun, polovinu z potřebné částku už získal od sponzora, nyní mu chybí ještě 100 tisíc korun.
Na večerní aukci bude mít tři svá díla taky umělec Jan Měřička: „Byl bych rád, kdyby kino Varšava nezmizelo.“ Zájemce o umění i ty, kteří chtějí kinu pomoct, čeká dražba uměleckých děl. Začíná v 17:30.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Po smrti manželky se postavil proti Trumpovi. Dnes se rozhoduje, kdo je silnější
-
Je to pitomost, nežijeme v době komunistických paragrafů, řekl Macinka policii v kauze SMS Pavlovi
-
Knihovna Václava Havla se rozpadá. Kvůli sporům s vedením odcházejí zaměstnanci i velký sponzor
-
V Praze se na školu nedostal každý pátý, to je špatně. Nové kampusy má stavět stát, míní expert