Kašel, závrať, bolest v krku i průjem. Iva Hüttnerová poradí, jak na ně

Trápí vás kašel? Uvařte si kaši z jednoho dílu cibule, jednoho dílu jablek a přidejte med. Zdravou kašičku pojídejte během dne.

Večer si zase zkuste uvařit skořicový čaj, dochuťte ho citronem a medem a popíjejte před spaním. Trpíte závratí? Pomoci vám může šťáva z jitrocele a med. Průjem bezpečně zastaví odvar ze sušených borůvek. Proti zánětu v hrdle přikládejte horkou vařenou cibuli pod chodidla. Potí se vám ruce? Omývejte je několikrát denně v odvaru z šalvěje nebo tymiánu a vlažný šalvějový čaj také popíjejte. Zkuste to sami a uvidíte.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...