Ještěd přivítá poslední lyžaře. Po neděli tam končí sezona

17. březen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Lyžování je zábava

Díky čerstvému sněhu a nízkým teplotám jsou lyžařské podmínky v Libereckém kraji stále dobré. Lyžuje se třeba v Kořenově nebo na Tanvaldském Špičáku. Sezonu už skončili ve skiareálu v Bedřichově a po neděli skončí i provoz na Ještědu.

Na Ještědu připadlo v pátek asi 15 cm prašanu a teplota se pohybovala okolo kolem pěti pod nulou. V provozu je lanovka i všechny vleky. Na svahy tak vyrazily stovky lidí. Podle provozovatelů je ale díky výkyvům počasí návštěvnost nízká, a proto se dnes jezdí naposledy.

 „Sezona byla tak komplikovaná, protože v lednu byla velikánská obleva a nepodařilo se zasněžit vůbec Pláně. Potom, když už bylo nádherně zasněženo, měli jsme všude půl metru sněhu a šest kilometrů sjezdovek na celé severní straně směrem k Liberci bylo v provozu, tak zase nastaly v rámci prázdnin obrovské mrazy. Klimatické podmínky jsou tak vrtkavé, před týdnem jsme tady byli na suchu a najednou máme čerstvý prašan,“ popsala hlavní důvody zástupkyně skiareálu Renáta Balašová.

Poslední lyžování na Ještědu

Na nízké návštěvnosti v letošní sezoně se podle ní podepsalo i to, že nový provozovatel převzal lyžařský areál na Ještědu až v prosinci. Provozovatel se ihned po skončení sezony pustí do modernizace střediska.  Nyní vyřizuje potřebná povolení, a tak se ještě letos lyžaři můžou těšit na nové zázemí. Zmizí staré buňky, místo nich tam bude nová stavba, ve které bude i větší výběr občerstvení.

Nejméně do Velikonoc se bude lyžovat v jiných střediscích. Například v Rokytnici nad Jizerou je stále v provozu areál Horní Domky, velká střediska západních Krkonoš lpak ákají na 44 km sjezdových tratí, na kterých leží až metr sněhu.

V Jizerských horách je v provozu skiareál na Tanvaldském Špičáku, dobré podmínky jsou i v Desné nebo ve střediscích v Kořenově. Běžkaři můžou jezdit na upravených tratích na malém okruhu z Bedřichova na Novou Louku, Hřebínek, Gregorův kříž, zpátky do Bedřichova. V Krkonoších jsou upravené tratě v Harrachově, Benecku, Rokytnici nad Jizerou nebo v Pasekách nad Jizerou.

autoři: Eva Malá , mib
Spustit audio

Související