Je jich pět a otevřít se chystají v pondělí 22. února. Velkokapacitní očkovací centra v Libereckém kraji

19. únor 2021 15:10
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Očkovací centrum Liberec

Centra pro očkování proti nemoci covid-19 budou ve všech čtyřech okresech Libereckého kraje. Až bude dostatek vakcín, plánuje se otevření i v dalších městech, a to v Turnově, Frýdlantu nebo Tanvaldu. Jak vypadá očkovací centrum v Liberci, zjišťovala redaktorka Jana Pšeničková.

Na pěti místech v Libereckém kraji začnou od pondělí 22. února fungovat očkovací centra. Lidé dostanou vakcínu proti covidu-19 v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, v Jilemnici a Semilech. V libereckém očkovacím centru se byla podívat naše redaktorka.

Čtěte také

V Liberci dostanou lidé vakcínu proti covidu-19 v budově D Krajského úřadu. Původně se sice počítalo s vybudováním centra u Home Credit Arény, vzhledem k lepší dostupnosti, a také k blízkosti terminálu městské hromadné dopravy, se ale nakonec právě toto místo v centru Liberce ukázalo jako vhodnější.

Kraj prostory zapůjčil liberecké nemocnici. Jak to v něm vypadá, popsal její ředitel Richard Lukáš: „Jsou tu schody i výtah, máme tu odpočívárnu pro ty, kteří vakcínu dostanou, kde můžou 30 minut po očkování odpočívat, aby se prokázalo, že nemají nežádoucí reakci a je tu i administrativa, která bude očkované registrovat a bude jim vydávat certifikáty po druhém očkování,“ řekl.

Centrum bude mít otevřeno vždy od 7:30 do 19:30 hodin; tedy dvanáct hodin denně, sedm dní v týdnu. Přicházet mají pouze ti, kteří mají termín na konkrétní den i hodinu.

Očkovací centrum Jablonec nad Nisou

V Jablonci nad Nisou se očkovací centrum otevře v pondělí 22. února v městské sportovní hale, v České Lípě v kulturním domě Crystal a v Jilemnici a v Semilech v tamních nemocnicích.

autoři: Jana Pšeničková , reČRoL
Spustit audio

Související