Jde mi o to, aby obraz dýchal, říká malíř. Vystavuje v Liberci

21. listopad 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V liberecké galerii Prostor vystavuje obrazy současný český malíř Antonín Střížek

V Galerii Prostor 228 v Liberci představuje svou tvorbu pražský malíř Antonín Střížek. Známý postmodernista si pro své realistické malby vybírá všední témata dopravních prostředků, ulic nebo květin.  Jeho obrazy vlastní řada českých i zahraničních galerií.

„Pro nás je to velká věc, že tak velký autor jako Antonín Střížek je tu s námi v Liberci,“ říká kurátor výstavy Ondřej Jerman a pokračuje: „Jeho obrazy jsou úžasné v tom, že zobrazují objektivní situace, které jsme všichni zažili, tím jsou nám blízké i přístupné.“

Někdy obraz „ztvrdne“

„Jde mi o to, aby obraz dýchal,“ říká Antonín Střížek. „Někdy obrazy namaluju, ty pak tak zvláštně ztvrdnou, takže je znovu přetřu glazurou,“ popisuje umělec.

„Nejde o to, co je na obraze reálného, chci tam dostat určitou abstrakci. Každý flek by měl být sám o sobě hezký.“
Antonín Střížek

Inspirace Libercem

Malíře inspiruje ve tvorbě i Liberecký kraj. „Chci namalovat pár libereckých témat, protože Liberec je krásný město, má svůj charakter, je úplně jiné než Praha,“ říká Střížek, jehož obrazy si návštěvníci Galerie Prostor 228 můžou prohlédnout až do konce letošního roku.

Tvorba pražského malíře Antonína Střížka je do konce roku vidění v liberecké galerii
autor: Jaroslava Mannová
Spustit audio

Související