Jako první žena s handicapem zdolala La Manche. Teď musí trénovat v jablonecké přehradě

23. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Je listopad a Markéta Pechová trénuje v jablonecké přehradě

Markéta Pechová z Liberce, která jako první žena s postižením přeplavala sama kanál La Manche, se alespoň jednou týdně, spolu s dalšími otužilci, noří do studené vody v přehradě Mšeno v Jablonci nad Nisou. Potřebuje totiž trénovat, a protože vládní opatření uzavřela bazény, nezbývá nic jiného, než plavat venku.

Čtěte také

Jak a kde trénují v těchto podzimních dnech otužilci a plavci, když vládní opatření kvůli pandemii koronaviru uzavřela mimo jiné i bazény? Tak například Markéta Pechová z Liberce, která jako první handicapovaná žena na světě přeplavala kanál La Manche, chodí na jabloneckou přehradu. Jak dlouho ve studené vodě vydrží, to se dozvíte v reportáži, poslechněte si to.

Jak dlouho byste vydrželi v listopadové vodě jablonecké přehrady?

Za normální situace, kdy jsou bazény otevřené, trénuje v nich Markéta každý den, kromě víkendu. Plavání doplňuje cvičením ve fitcentru. I ta jsou ale teď uzavřená. „Do přehrady chodím jen o víkendu, snažím se chodit plavat, když je sluníčko. Vím, že někteří plavci jeli na soustředění do zemí, kde jsou bazény otevřené, třeba Maďarsko, Polsko, Německo,“ dodává Markéta a už netrpělivě čeká, až vláda znovu bazény otevře, pak bude moc zase normálně trénovat za normálních podmínek. Na jaře 2021 ji totiž čeká Mistrovství Evropy v dálkovém plavání.

Spustit audio

Související