Jakmile PES povolí, jsou na zámku v Zákupech připraveni otevřít zimní okruh

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zimní tvář zákupského zámku

Přestože jsou památky aktuálně pro veřejnost uzavřené, na mnoha místech buď pokračují v opravách, nebo pro návštěvníky chystají novinky. Na státním zámku v Zákupech je už teď připravený nový zimní prohlídkový okruh. S otevřením tam ale zatím musejí čekat na nižší stupeň protiepidemického systému.

Na zámku v Zákupech je pro návštěvníky připravený nový zimní prohlídkový okruh. Chtěli ho tam představit už loni. Namísto toho pracovníci na podzim vše jen uklidili a přikryli prostěradly. V případě uvolnění protiepidemických opatření ale stačí jen pár hodin a zámek se z nuceného spánku rychle probudí. V někdejším císařském letním sídle natáčel náš reportér.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.