Jak vidí skokan na lyžích Filip Sakala následující zimní sezonu? Buď se zlepší, nebo skončí

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Skokan Dukly Liberec Filip Sakala má za sebou špatný rok. Věří ale, že se zlepší

Na konci roku 2019 debutoval skokan na lyžích Filip Sakala na prestižním Turné čtyř můstků. Věřil, že to bude zlom v jeho kariéře. Jenže v uplynulé sezóně na výkony nenavázal.

„Tam byl problém i s tím covidem, protože já jsem vlastně v létě nebyl na žádných závodech, takže jsem do té zimy šel naslepo a ukázalo se, že jsem asi pár věcí podcenil. A pak jsem měl i smůlu, byl tam pád v Kuusamu, diskvalifikace na Visle, falešný pozitivní test na covid, potom jsem si zapnul kombinézu na letech. Ten prosinec byl pro mě hodně psychicky náročný. Vzalo mi to hodně energie, a už jsem si potom i nevěřil,“ zhodnotil smolný závěr loňského roku Filip Sakala.

Skokan na lyžích Dukly Liberec Filip Sakala

Ze všech chyb se ale chce poučit, následující zimu pak považuje ve své sportovní kariéře za zlomovou. „Věřím tomu, že buďto mě ta sezona zlomí a skončím, nebo naopak mě vystřelí někam úplně jinam. Snažím se k sobě být upřímný. Je mi pětadvacet let a jsem ve fázi své kariéry, kdy to buďto půjde, anebo ne. Neplánuji ale skákat dál s takovými výsledky. Buďto se zlepším, nebo půjdu dál do života,“ uvedl mladý skokan.

Poslechněte si celý rozhovor se skokanem na lyžích Filipem Sakalou, kterého se ptal sportovní redaktor Českého rozhlasu Liberec Pavel Petr.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související