Jablonecké cyklokrosařky ovládly republikový šampionát. Zlatá Pavla Havlíková a stříbrná Nikola Nosková

10. leden 2021 08:33
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jablonecká Pavla Havlíková získala titul už poosmé

Domácí cyklokrosovou sezónu uzavřel republikový šampionát v Jabkenicích na Mladoboleslavsku. Zatímco kategorii mužů ovládl táborský Michael Boroš, v ženské kategorii obsadily nejvyšší příčky jablonecké závodnice. Za vítěznou Pavlou Havlíkovou projela cílem Nikola Nosková, která si na šampionát odskočila z týmového soustředění ze Španělska.

Čtěte také

„Pro mě to byl zatím nejideálnější cyklokros, protože předtím vždycky ode mě někdo něco očekával. Teď jsem sem přijela jakože: já vám ukážu na co mám. Ale nikdo ode mě nic nečekal. To je pro mě výhoda, protože já se pak uvalím do takového stresu, že chci odvést maximum sama pro sebe i pro ty, kteří ode mě něco očekávají,“ prozradila v cíli šťastná Nikola Nosková.

Republikový šampionát v cyklokrosu ovládly jablonecké závodnice. Havlíková byla první, Nosková druhá

Mladoboleslavsko si v posledních měsících oblíbila. V létě si tam dojela pro zlato v časovce na silnici. Teď to bylo stříbro. Do Jabkenic se vydala s jediným kolem. Bez doprovodu. Přesto skončila na stupních vítězů.

„Tým mi řekl: No stress, take it easy. Nikdo od tebe nic nečeká. A že pro ně bude úspěch, když budu na bedně a trochu zviditelním nový dres, že jako já v novém týmu od letoška a hned první závod... Teď jsem trošku zklamaná, že jsem nevyhrála, ale jsem ráda i za tu medaili, “ doplnila druhá Nikola Nosková.

To Pavla Havlíková potvrdila v sedmatřiceti letech, že je královnou českého cyklokrosu. S osmi tituly se osamostatnila v historické tabulce. Získala víc prvenství, než legendy tohoto sportovního odvětví.

Republikový šampionát v cyklokrosu ovládly jablonecké závodnice. Zlatá byla Pavla Havlíková, stříbrná pak Nikola Nosková

„Já to vnímám tak, že s legendami jako je Radek Šimůnek starší nebo dokonce Zdeněk Štybar se nemůžu absolutně rovnat. Sice jsem se osamostatnila s osmi tituly, ale neberu to jako rovné číslo. Pro mě to jsou stále ty ikony, ke kterým budu vzhlížet,“ uvedla Pavla Havlíková. V závodě samotném pak od startu vládla startovnímu poli. 

„Během závodu jsem se nedostala do pozice, kde bych ztrácela někde v nějakém úseku, nebo bych musela jet za svým limitem. Prostě jsem jela v mezích svého komfortu, proto to pro mě bylo mnohem snazší. Já jsem jela celý závod s tím, že i kdyby mě někdo dojel, tak pořád mám na to, abych mohla zrychlit,“ říká Pavla Havlíková, osminásobná česká šampionka v cyklokrosu.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související