Jablonec je městem sportu, lidem tam ale také chutná pivo. Kolem tamní přehrady se proto opět běžel recesistický Pivní běh

22. červen 2024 08:19

V Jablonci nad Nisou opět zkombinovali běh a pití piva, k tomu ještě přidali závodní tempo. Jak vypadal už osmý ročník recesistického Pivního běhu u jablonecké přehrady, zjišťoval na místě náš redaktor.

Uběhnout 3 kilometry a u toho vypít 6 malých piv, to je základní myšlenka Pivního běhu kolem jablonecké přehrady. Letos si ale pořadatelé připravili několik novinek. Tou největší je nová kategiorie Prosecco Run.

„Je hodně lidí, kteří úplně nemilují pivo, ale prosecco je takový super letní drink. A musím říct, že to má ohromný úspěch, do Prosecco Runu už je zaregistrováno stejně lidí jako do kategorií Muži nebo Ženy. Tito lidé nepijí malé pivo, ale místo toho pijí decku prosecca,“ představil některé závodní kategorie pořadatel akce Cyril Matějka.

„Letos je to 320 lidí. Běhá se po dvojicích, takže je to 160 týmů, což je oproti loňsku o 100 víc,“ doplnil Matějka. A protože šlo o recesistický závod, běželo mnoho týmů v nejrůznějších kostýmech. Na trati se tak mohla potkat třeba panda s mimozemšťatnkami nebo s hokejistou. Závodníci se také museli vyrovnat s extrémním počasím. Zatímco na začátku akce bylo velké dusno a vedro, později přišla velmi silná bouřka a déšť.

Ta byla jedna z těch, které se v pátek 21. června v podvečer prohnaly Českou republikou. Jen v Libereckém kraji v souvislosti se silnými bouřkami vyjeli hasiči k více než stovce událostí. Zasahovali hlavně u vyvrácených stromů a poškozených střech. Jak krajští hasiči uvedli na své síti X, nejsilněji bylo zasaženo Turnovsko a Jablonecko.

autoři: Patrik Fišer , reČRoL
Spustit audio

Související