I profesionální hasiči mají své koníčky. Václav Vančura z tanvaldské stanice se věnuje závodním psům

24. březen 2022

Třetí místo při prvním startu na mistrovství světa s šestispřežím. Takového skvělého úspěchu dosáhl musher a profesionální hasič Václav Vančura. Jeho spřežení běželo v průměru téměř 35 kilometrovou rychlostí. Na stráně nad Rokytnicí nad Jizerou se za ním vydal redaktor Jaroslav Hoření.

Čtěte také

I profesionální hasiči mají své koníčky. Václav Vančura, který slouží u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje na tanvaldské stanici, se věnuje psům. Nejen služebním, záchranářským, ale také závodním. Má za sebou řadu úspěchů, nejnověji třetí místo z mistrovství světa v mushingu v Norsku.

Poslechněte si reportáž z procházky se psy sněhem a dozvíte se, jak to bylo na závodech, i to, že během ostré fáze tréningu Václav Vančura a jeho psi trénují naplno vždy dva dny, a třetí den mají psi odpočinek, zatím co on jde sloužit 24hodinovku u hasičů.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.