I naše babičky hledaly dobré rady do života. Co zastaví průjem a co pomáhá na zácpu?

Časopis Šťastný domov byl pro naše babičky velkou inspirací a rádcem. Dočetly se v něm, jak se starat o domácnost, jak vařit, uklízet, jak vychovávat děti nebo jak být dobrou ženou svému muži. A nechyběly ani rady zdravotní. Dnes jsem pro vás několik vybrala:

Průjem zastaví sušené borůvky nebo nastrouhaný muškátový oříšek. Naopak na zácpu jsou dobré máčené sušené švestky, lněná semínka nebo minerální hořké vody. A samozřejmě se nezapomínalo ani na med. Ten podle časopisu léčí nejenom zevnitř, ale také na povrchu. Natírejte s ním drobné řezné rány, popáleniny nebo počínající opar. Vše se bude rychleji hojit. Myslím, že všechny zmiňované rady jsou prověřené časem a můžete je bez obav vyzkoušet.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová