Hurá na hory! Lyžaři i vlekaři mají tento víkend důvod k radosti

26. leden 2020 08:47
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ilustrační foto
0:00
/
0:00

Více než 70 centimetrů sněhu, slunečné počasí a teploty lehce pod nulou přilákaly v sobotu do Bedřichova v Jizerských horách stovky lyžařů.

Běžkaři mohli vyrazit na Novou louku, přes Kristiánov na Rozmezí, Knajpu a odtamtud soušskou silnicí směrem na Jizerku. Společnost Jizerská zatím upravuje asi 65 kilometrů tratí. Na Severáku je otevřená polovina tratí a v areálu Bedřichov stometrová dětská sjezdovka.

Na Tanvaldském Špičáku si můžou lyžaři o tomto víkendu poprvé za sezónu zajezdit bez omezení. Mají tam k dispozici přes osm kilometrů tratí. Na Ještědu mají asi dalších deset centimetrů technického sněhu a přisněžil i přírodní sníh. V provozu jsou lanovky Skalka, Černý vrch a vlek F10. Během neděle by se měla spustit další sjezdovka - Slalomák.

V krkonošské Rokytnici nad Jizerou jede od minulého týdne „modrá“ sjezdovka z Lysé hory, v provozu je i zhruba tři čtvrtě slalomového svahu, kde leží především technický sníh. Podle ředitele rokytnického areálu Víta Pražáka jsou podmínky pro lyžaře dobré. Zalyžovat je si možné na šesti kilometrech tratí a v provozu jsou dvě lanovky. Denně v rokytnickém areálu podle Víta Pražáka lyžuje asi 1 400 lidí.

zdroj: Eva Malá
Spustit audio

Související