Hudební legendy potěší fanoušky country, folku a bluegrassu na 42. ročníku festivalu Gody v libereckých Lidových Sadech

2. červen 2023

Pamětníci vědí, že festival se původně konal jako vzpomínková akce na muzikanta Láďu Gody Kociána, průkopníka country a bluegrassu na Liberecku a Jablonecku.

V průběhu času se k festivalu přidaly příbuzné hudební styly, country tance a další doprovodný program.

Festival Gody 2023 nabídne v neděli 4. června 2023 v zahradě Lidových sadů v Liberci pestrou nálož country, folkové a bluegrassové muziky.

Představí se 7 kapel, například Pavlína Jíšová se známými písničkami, které natočila v devadesátých letech s kapelou Druhá tráva. Představí se také legendární Modrotisk, Flastr, Vomiště, Undergrass, Tomtones a Good Water Band.

Chybět nebudou country tance, indiánské tee-pee, projížďky na koních, stánky s občerstvením a opékání buřtů. Vstupné je zdarma.

Podrobněji do programu 42. ročníku festivalu Gody nahlédli Iveta Kalátová s dramaturgem festivalu Zbyškem Sadílkem, poslechněte si záznam rozhovoru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.