Hradozámecké léto začalo na Hrubém Rohozci

František Nedvěd, jedna z hvězd programu na Hrubém Rohozci
František Nedvěd, jedna z hvězd programu na Hrubém Rohozci

Hradozámecké léto, společný projekt Českého rozhlasu a Národního památkového ústavu, má za sebou první pódiový program. A to na zámku Hrubý Rohozec, kam v neděli 8. července zavítaly stovky návštěvníků. 

Někteří přišli na prohlídku zámku, někteří na hudební vystoupení a někteří zvládli vše a užili si na zámku krásnou neděli. Pódiový program začal v poledne vystoupením zpěvačky, herečky a také rozhlasové moderátorky Jany Chládkové a skupiny Pontiac.

Čas mezi třináctou a čtrnáctou hodinou byl časem přímého přenosu pro Český rozhlas Liberec a další regionální stanice Českého rozhlasu v celé republice. Návštěvníci zámku Hrubý Rohozec tak mohli nahlédnou do tajů rozhlasové práce, protože moderátoři Honza Žíla a Patrik Rozehnal vysílali přímo z pódia. Jejich hosty byli kreslíř Petr Urban a kastelán zámku Jiří Holub.

Kreslíř Petr Urban a moderátor Honza Žíla - Hradozámecké léto na Hrubém Rohozci

Petr Urban jako vždy sršel vtipem. Prozradil, že památky obdivuje nejraději ze zahrádek s občerstvením, a že jeho manželka Inka má zřejmě modrou krev právě z Hrubého Rohozce. Zámecký pán, kastelán Jiří Holub si na pódium odskočil z pokladny a prohlídek.

Průvodkyně Naďa Konvalinková a moderátor Patrik Rozehnal

Na prohlídku zámku se vydala i herečka Naďa Konvalinková a to ne jako návštěvnice, ale jako průvodkyně. O tom se více dozvíte na vlnách Českého rozhlasu Liberec. Odpolední program pokračoval minikoncerty Marcela Zmožka a Josefa Zocha, které ve tři odpoledne na pódiu vystřídal František Nedvěd.

Český rozhlas přinesl lidem pohodovou neděli

Hradozámecké léto pokračuje po celé prázdniny nejen na Hrubém Rohozci, ale i na dalších 97 památkách ve správě Národního památkového ústavu. Na každé najdete stojenem typu Áčko označené místo, kde se máte vyfotit a pokud fotku pošlete na e-mail hradozameckeleto@rozhlas.cz

Jana Chládková a kapela Pontiac

Můžete tak každou neděli vyhrát speciální ceny s logem soutěže. Další pódiový program Hradozámeckého léta proběhne 15. července na hradě Švihov.

Spustit audio

Související