Hlavní pošta v Liberci spustila jako první v republice možnost podání žádostí o sociální dávky

3. červen 2024 15:15

Úřad práce začal v pondělí 3. června 2024 testovat přijímání žádostí o sociální dávky na poštách. Jako první v republice byla pro pilotní projekt vybraná hlavní pošta v Liberci.

Čtěte také

O rodičovský příspěvek, příspěvek na dítě nebo na bydlení bude možné požádat i na poštách. Úřad práce a Česká pošta spustily pilotní projekt na hlavní poště na náměstí doktora Edvarda Beneše v Liberci.

Vybraní pracovníci pošty se několik měsíců školili, aby lidem pomohli při vyplňování žádostí o vybrané sociální dávky.

Lidé mohou požádat o tři dávky, které Úřad práce zdigitalizoval; o příspěvek na bydlení, přídavky na děti a rodičovský příspěvek. Je důležité, aby lidé s sebou měli všechny potřebné dokumenty, bez kterých nepůjde žádost vyplnit. S sebou musí mít také občanský průkaz nebo cestovní pas a číslo svého bankovního účtu.

Pošta vyplněnou žádost odešle na Úřad práce a ten pak rozhodne, jestli a v jaké výši bude mít žadatel nárok na tu kterou dávku.

Pošta v Liberci je zatím první, od července 2024 se připojí dalších 50 pošt ve zbytku Libereckého kraje a také v kraji Ústeckém a na Vysočině. Mělo by jít jak o pošty na malých obcích, tak v okresních a krajských městech.

V Libereckém kraji to bude například Frýdlant, Doksy, Stráž pod Ralskem, Chrastava, Český Dub nebo Tanvald. Celý seznam pošta zveřejní na webových stránkách. V prosinci pak úřad práce projekt vyhodnotí, a pokud se osvědčí, mohla by tato služba být na všech pobočkách pošty v Česku.

Spustit audio

Související