Historicky největší stavební zakázka Liberce. Oprava bazénu

Vedení liberecké radnice vypsalo stavební zakázku na rekonstrukci a modernizaci městského bazénu zhruba za jednu miliardu dvě stě tisíc korun.

Na podání nabídek budou mít zájemci 60 dnů, ačkoli je obvyklých 30 dnů. Vedení radnice se rozhodlo lhůtu prodloužit, protože jde o největší stavební zakázku v historii města a předpokládají se dotazy a dovysvětlení. Počítá se i s tím, že se doba zveřejnění této zakázky může protáhnout až na 90 dnů. Podle náměstka primátora Petra Židka z ODS by se to nemělo odrazit na dalších navazujících pracích.

„Zakázka je otevřená širokému množství možných dodavatelů, protože chceme, aby se nám do ní hlásilo co nejvíce firem, abychom si pomohli k dobré nabídnuté ceně a ke kvalitnímu dodavateli rekonstrukce,“ řekl náměstek primátora.

Modernizace bazénu by měla začít v lednu příštího roku. Pokud při výběru zhotovitele nenastane nějaký problém. Technologická zařízení v bazénu dosluhují, zatéká střechou a také vana hlavního bazénu prosakuje.

Po rekonstrukci se už nepočítá se samotnými šatnami pro muže a ženy v přízemí, ale vznikne jedna velká bezbariérová šatna v suterénu. Wellness bude nově na místě dnešních dámských šaten a fitness nově na místě pánských šaten. Na svém místě tak kromě bazénů zůstane jen restaurace. Modernizaci bazénu dlouhodobě kritizuje opozice. Podle ní je velmi nákladná a stačily by dílčí opravy po etapách.

autor: Eva Malá
Spustit audio

Související