FOTOGALERIE: Buřty a atletika. A hlavní slovo mají děti. Byli jsme na Atletickém skotačení v Turnově

8. červen 2021

Atletické skotačení je tradiční akce, kterou už po dvacáté uspořádali atleti v Turnově. Propojuje sportování rodičů a dětí z přípravky. A končí odměnou pro ty nejmenší – opékáním buřtů. Ze všeho nejdůležitější je ale hned na úvod pořádná rozcvička.

Turnovští atleti uspořádali tradiční Atletické skotačení. Soutěží zde v přátelském duchu děti společně s rodiči ve třech atletických disciplínách – překážkovém štafetovém běhu, hodu kriketovým míčkem, nebo medicinbalem pro dospělé a skok z místa.

A jak se to líbilo pětileté Márince a sedmiletému Filipovi? Budou z nich v budoucnu atleti? Na co se těšili a jaké další sporty dělají David (11 let) a Adam (8 let)? A jak to dopadlo s buřty? Poslechněte si reportáž Pavla Petra.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová