FOTO: Senioři v libereckém bazénu zdolali kanál La Manche. Společně uplavali 37 kilometrů

21. únor 2019

Téměř čtyři desítky seniorů se v Liberci zapojily do celorepublikové kampaně Přeplav si svůj La Manche, která je má přivést k radosti ze sportu. Tu pro ně Nadace Charty 77 a její projekt Senzační senioři pořádá už pátým rokem. Plave se štafetově po celý únor, liberecké Komunitní středisko Kontakt ale v městském bazénu uspořádalo hromadné plavání. 

Liberecké seniory přijela podpořit pražská dálková plavkyně Lucie Leišová, která s nimi uplavala čtyři bazény a pak jim vyprávěla o svých plaveckých úspěších. „Tento projekt jsem vymyslela,“ říká dálková plavkyně a pokračuje: „Mám radost, že se do něj zapojuje spousta klubů po celé republice, letos jich je jednadvacet.“ Lucii Leišové se v létě 2014 podařilo přeplavat Gibraltarskou úžinu, rekapituluje: „V té době mi bylo osmnáct, plavala jsem to šest a půl hodiny.“

Právě povídání s Lucií Leišovou ukončilo plavání seniorů – pomyslné přeplavání kanálu La Manche se v libereckém bazénu seniorům společnými silami podařilo. Senioři hromadně uplavali dokonce víc, než bylo třeba – celkem 37 kilometrů.

„Vodu mám hrozně ráda, vyrostla jsem v jižních Čechách u Lužnice,“ říká plavkyně Ludmila Bobková, která se společně s ostatními seniory rozhodla pomyslný rekord pokořit. „Je fajn, že se lidi vyhecují a že ještě něco dokážeme,“ říká Hana Musilová, ambasadorka projektu SenSen: Senzační senioři.

„Do projektu Kanál La Manche se liberečtí senioři zapojují opakovaně, letos jsme poprvé uspořádali hromadné plavání a má to velký úspěch, protože se přihlásilo více než 40 seniorů, kteří se rozhodli společnými metry kanál přeplavat,“ vysvětluje Marie Matějíčková z Komunitního střediska kontakt v Liberci.

autor: Lucie Fürstová

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?