Folková sezóna ještě neskončila. Kam vyrazit za hudbou?

6. září 2022

Léto už je skoro pryč, ale sezóna folkových koncertů a festivalů pokračuje dál. Upozorníme na několik festivalů, které ještě máme před sebou.

Poslechněte si pozvánky na poslední akce z letošní folkové sezóny Svojšický podzim a Starolískoveckej fesťák, na Folkování na statku v pardubické Apolence nebo na koncert česko-holandské bluegrassové zpěvačky Loes van Schaijk v Metylovicích.

Pozveme vás taky na Výroční koncert Marien a na hudební ochutnávky skupiny Wild West a Madalen do klubu Lucie v Hradci Králové. V kalendáriu pak hudební vzpomínka na Petra Kalandru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.