Exotický masopust v Novém Boru nabídl latinskoamerické tance, hudbu i tropické koktejly

11. únor 2024 09:33

V Novém Boru zněly v sobotu 10. února latinskoamerické rytmy. Konal se tam masopust, který ve městě už 18 let pořádají v duchu brazilského karnevalu. Připomínají tak rodiny z regionu, které v průběhu 18. až 20. století odcházely do Brazílie s vidinou lepšího života.

Masopustu v Novém Boru se zúčastnily stovky lidí. Počasí podobné zábavě přálo, bylo kolem dvanácti stupňů. Průvod masek, ve kterém nechyběly brazilské tanečnice, kejklíři nebo rytmická kapela, šel od novoborského kina na náměstí Míru, Tam byl připraven bohatý program.

Na pódiu se střídali hudebníci z Brazílie i z Čech, které doplňovala vystoupení tanečníků samby nebo novoborských mažoretek. Některé občerstvení bylo také v duchu masopustu. Nechyběly proto exotické koktejly, u kterých si mohli lidé posedět v atrapě přímořské pláže i s šustícími slunečníky.

Kromě hudebního a vizuálního zážitku si návštěvníci masopustu mohli také zasportovat. Pořadatelé připravili tradiční závod Historická lyže. Sníh ale nebyl, proto lidé museli vzít zavděk plastovými rohožemi, které sníh nahrazovaly.

Program městského masopustu začal už v pátek 9. února. Jeho hlavní hvězdou měla být herečka Bára Hrzánová s česko-latinskoamerickou kapelou Condurango. Ti ale nakonec kvůli problémům se zvukem nakonec nevystoupili.

Spustit audio

Související