Dodávky tepla ve Velkých Hamrech jsou na rok zajištěné

8. říjen 2020 13:01
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Čtení, kniha, krb, teplo, zimo, zahřátí, čaj, domácí pohoda, oheň. Ilustrační foto

Společnost Golem Velké Hamry částečně obnovila dodávky tepla do městských budov ve Velkých Hamrech na Jablonecku. Přerušila je v pondělí 5. října a bez tepla se ve městě ocitly školy, bytové domy i domovy s pečovatelskou službou.

Čtěte také

Stovky lidí ve Velkých Hamrech na Jablonecku mají na rok zajištěné dodávky tepla a teplé vody. Vedení města se dohodlo na nové smlouvě s dodavatelskou firmou Golem Velké Hamry.
Firma v pondělí 5. října vypnula dodávky pro městské budovy a bez tepla zhruba tři dny zůstalo 21 objektů včetně školy a domova pro seniory. Firmě vypršela stávající smlouva s městem a tvrdila, že už dodávat dál nemůže. Obnovení dodávek s poukazem na nouzový stav zástupcům energetické firmy nařídil liberecký hejtman Martin Půta ze Starostů pro Liberecký kraj. Po intervenci kraje se obě strany dohodly.

Situace, kdy se bez tepla se tak ocitly stovky lidí, se už nebude opakovat, řekl nezávislý starosta Velkých Hamrů Jaroslav Najman.

Spustit audio

Související