Dělá mi to dobře, že jsem v terénu, nevím, co dělají ty lidi v paneláku, pochvaluje si majitel obory

Mezi vesnickými spolky dříve vévodili hasiči a myslivci. Jaroslav Tatarkovič si oblíbil oba. Stal se profesionálním hasičem a po odchodu do penze se vrátil k myslivosti. I když obstarat oboru, zvěř a návštěvníky je někdy pořádná dřina, ani na prahu sedmdesátky by neměnil. Do obory Skalice se s ním vydal redaktor Jaroslav Hoření.

I když má sedmdesátku na krku, stále se bývalý profesionální hasič Jaroslav Tatarkovič věnuje myslivosti. Ve své oboře chová desítky jelenů a daňků. Obstarat tuny krmiva a ohlídat oboru i návštěvníky sice není jednoduché, přesto by neměnil.

Dostáváme dotaci od Nového Boru a dává nám i Skalice, i tak je to drahá záležitost…
Jaroslav Tatarkovič

Pokud se vydáte k oboře Skalice mezi Novým Borem a Českou Lípou a budete chovat, jak se v přírodě sluší, možná že se od Jaroslava Tatarkoviče dozvíte i ledacos zajímavého z mysliveckého života.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.