Čtvrtek: Náš první telefon

Měli jste v dětství doma telefon? A pokud ano, jak jste prožívali okamžik, kdy vám ho zavedli? S kým jste si nejčastěji telefonovali? Vzpomenete si ještě dnes na vaše tehdejší telefonní číslo? A jak vypadal váš tehdejší telefonní přístroj? Jaký příběh se vám vybaví ve spojitosti s telefonováním "postaru"?

Obvykle je vynález telefonu přisuzován vynálezci jménem Alexander Graham Bell. Jeho první telefon byl sestrojen v Bostonu v roce 1876. Byl to převratný vynález, který úžasně zlehčoval komunikaci mezi lidmi. Dnes už si bez něj nedovedeme svůj život představit. V době před mobilními telefony jsme mívali jeden telefon doma, na ulici v případě nutnosti nezbylo nic jiného, než najít telefonní budku. Na vaše příběhy spojené s telefonem a telefonováním se těšíme v Noční lince!


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?