Čtvrteční Noční linka: Vzpomínky na bílou zimu našeho dětství

1. prosinec 2022

Dosud nepřekonaný národní mrazový rekord padl 11. února 1929 v Litvínovicích u Českých Budějovic, teplota tam klesla na minus 42,2 stupně Celsia. Podle meteorologů to byla zima tisíciletí, a prý se hned tak nezopakuje. 

Jak vzpomínáte vy na zimy vašeho dětství? Jak jste se ze zimy radovali jako děti? Vyráběli jste si sami sáňky? Chodili jste do školy přes závěje vyšší než jste byli vy? Jakých zimních her jste si nejvíce užívali? Stalo se vám někdy, že jste uvízli ve sněhové kalamitě hodně dlouhou dobu? V práci nebo ve vlaku? Jak na zimy vašeho mládí a dětství vzpomínáte? Co zajímavého plánujete na letošní zimu?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...