Čeští biatlonisté finišují s přípravou na novou sezónu

31. říjen 2018

Po návratu ze slovinské Pokljuky a několikadenním pobytu doma se biatlonová reprezentace vydá do Finska. Tvrdé tréninkové dávky tam absolvuje také stříbrný medailista z olympijských her v Koreji Michal Krčmář.

„Odlétáme do Finska do Imatry, kde už budeme lyžovat. Přislíbili nám tamní lidé, že tam budou pro nás mít připravený pět a půlkilometrový okruh na lyže. Tam strávíme dvacet dní, pak tři čtyři dny doma a odlet na první závody,“ popsal nejbližší program sedmadvacetiletý český reprezentant Michal Krčmář.

V létě mohl být spokojený s výsledky při závodech na kolečkových lyžích. Má medaile z mistrovství světa. Jenže nepřikládá jim takovou důležitost. Na rozdíl od samotné přípravy, ze které v zimě bude těžit.

Michal Krčmář se sportovním redaktorem Čro Pavlem Petrem

„Co člověk nenatrénuje v létě, tak to by mu chybělo v zimě. Myslím si, že je dobré, že jsem si během v léta ověřil, že jsem se dokázal připravit na ty dva víkendy, které jsem chtěl závodit dobře a kvalitně. Dokázal jsem i ten biatlon dostat z hlavy, odpočinout si, být takový uvolněnější, což jsem chtěl. V tuhle chvíli se už těším, až odletíme do Imatry na tu závěrečnou přípravu,“ sdělil Krčmář.

Biatlonisté se připravovali také v takzvaném tunelu. Stříbrný medailista z olympijských her prozradil, co si pod tím biatlonoví fanoušci vlastně mají představit. „Já bych řekl takovou hokejovou halu, akorát je to takový had natažený na profilu a místo ledu je tam sníh a normálně se tam lyžuje. Jinak je to dost podobné, je tam nastaveno mínus pět stupňů, takže myslím taková přijatelná, rozumná zima,“ popsal zařízení Michal Krčmář.

 Jisté ovšem je, že samotná příprava se změnila. S příchodem nového trenéra. 

„Určitě s příchodem Anderse Bratliho jsme se zaměřili víc na techniku běhu. Tam každý ten trénink je na trati, pořád nás sleduje, dává nám nějaké informace, s tou technikou letos pracujeme opravdu hodně. To je taková ta největší změna asi, co na sobě pociťuji, ale vždycky až ta sezona ukáže, jak jsou ty změny dobré nebo špatné,“ přiblížil tréninky reprezentantů Michal Krčmář.

Kateřina Emmons radí Ondřeji Moravcovi.

 Oživení přinesla i Kateřina Emmons. Cenné rady trojnásobné olympijské medailistky ve střelbě biatlonistům určitě přijdou vhod.

„Je to znát z toho, že na tu střelbu se díváme trošičku jinak. Pracujeme s ní zatím hlavně v té klidové střelbě. U ní si myslím, že je to na nějaký dlouhodobější časový úsek, na nějaké dva tři roky, než přeneseme nějaké její rady nebo změny do toho tréninku,“ popsal biatlonista Michal Krčmář k přípravě na novou sezónu.

autor: ppe
Spustit audio

Související