České Velikonoce na Novém Zélandě: Zastavení v Christchurch a v Aucklandu

Vezmeme vás hodně daleko, až na Nový Zéland. Kolegyně Ivana Bernáthová tam byla dovolené a zastavila se u našich krajanů. Zajímalo ji totiž, jak protinožci slaví Velikonoce.

Velikonoce, křesťanské svátky a oslavy jara, jsou spojené se spoustou lidových tradic, včetně zdobení vajíček a pořádné mrskačky opentlenými pomlázkami. Dodržují tyto velikonoční zvyky i naši krajané u protinožců?

Kolegyně Ivana Bernáthová natáčela ve městě Christchurch u rodiny Blanky Mladek, a taky v Aucklandu u Bohuslava Brennera a Jaroslavy Kasperové, kteří milují svou chalupu v Hejnicích, ale teď slaví Velikonoce na Novém Zélandu ve velikonočně nazdobeném domě.

Poslechněte si reportáž.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.