Bronzová Eliška! Turnovská chodkyně Martínková přivezla medaili z juniorského mistrovství světa

10. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Chodkyně Eliška Martínková se šéftrenérem turnovské atletiky Tomášem Krištofem

Eliška Martínková z Turnova prožívá sezónu snů. V devatenácti letech získala stříbro na mistrovství Evropy. S prázdnou se nevracela ani ze světového šampionátu. Z Nairobi si domů přivezla bronz. Že by při závodě měla plnit roli jedné z favoritek, si vůbec nepřipouštěla.

Eliška Martínková s medailí z mistrovství světa v Nairobi

Co o mistrovství světa říká reprezentantka turnovské atletiky a jak popsala podmínky, v jakých chodkyně v Nairobi bojovaly? A co má teď Eliška před sebou? Poslechněte si rozhovor.

Na závěr sezóny se Eliška Martínková představí se 14. září na Memoriálu Ludvíka Daňka v exhibičním závodě, doma, na turnovské dráze.

autor: Pavel Petr
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová