Bílí Tygři zahájili přípravu na ledě. Tým má obrovskou energii, říká Pešán

11. červenec 2017
03698566.jpeg

Libereckým hokejistům začala příprava na ledě. Do tréninku se zapojil kompletní kádr Bílých Tygrů. Nechyběly ani posily nebo hráči připravující se doposud individuálně.

„Většinou to mám tak, že začnu o týden později než kluci. Ale když je týden pauza, už bych to taky nemusel rozhýbat, radši pak jdu už v kuse,“ popsal trénink jeden z těch, kteří se právě individuálně připravují – obránce Martin Ševc. Vysvětlil také, proč mu tento způsob vyhovuje. „Vypnu úplně od hokeje, trénuju, ale sám – v posilovně. Zajdu si, kam chci, nemám ještě ten tvrdý program a hlava si od toho odpočine víc.“

Tým je pohromadě, budeme pracovat s některými hráči z Benátek. Filip Pešán, trenér

Pro změnu v Kanadě trávil letní čas navrátilec do liberecké sestavy Ladislav Šmíd. Teď už ale naplno trénuje pod Ještědem. „Dal jsem tomu všechno, myslím. Fyzicky se cítím výborně, teď to jen dostat na ledě pod kontrolu a zas si zvyknout na větší hřiště. Přiletěl jsem sem, jediná překážka už je jen vyrovnat se s časovým posunem.“

Filip Pešán

Ze zámoří se vrátil také liberecký trenér Filip Pešán. Sbíral zkušenosti v týmu New York Rangers. Nyní se opět plně zase soustředí na práci u Bílých Tygrů. S kompletním kádrem pro nejvyšší soutěž a také Ligu mistrů, do které se klub znovu zapojí. „Tým je pohromadě, budeme pracovat s některými hráči z Benátek. Tým je hotový,“ říká Pešán.

Chybí ovšem tradiční opory posledních let – gólman Ján Lašák, obránce Radim Šimek a útočník Branko Radivojevič. „Ztráty jsou to samozřejmě obrovský, ale myslím, že je ideální doba na to vychovat nový Šimky,“ popsal Pešán. A jak se mu jeví obměněný a také omlazený kádr? „Z týmu cítím obrovskou energii, možná je to tím, že přišli mladí hráči. Tým na tréninku měl obrovskou energii a pokoru a těším se na další práci,“ dodal trenér Tygrů. První přípravný zápas čeká jeho svěřence na domácím ledě 28. července proti Spartě.